Psie smakołyki – czyli co nasze pupile lubią najbardziej?

Wszyscy właściciele psów są z pewnością świadomi tego, że psiaki potrafią być wybredne, że nie przepuszczą żadnej okazji, by wybłagać jakiś smakowity kąsek ze stołu, a żeby zrobić sztuczkę muszą dostać swój ulubiony kąsek. Na te wszystkie przypadki doskonałym rozwiązaniem są psie smakołyki. Firmy zajmujące się produkcją pożywienia dla psów oferują naprawdę szeroki asortyment tego rodzaju produktów. Smakołyki dla psów, oprócz tego, że za ich pomocą można będzie nie raz przekupić swojego pupila, coraz częściej spełniają również  funkcję środków uzupełniających niedobory witamin i innych minerałów. Łączą więc one przyjemność i zdrowie psa z zadowoleniem swojego właściciela.

Jakie smakołyki dla psa

            Producenci oferują niezwykle szeroki asortyment psich smakołyków, dzięki czemu właściciele czworonogów z pewnością znajdą odpowiednie smakołyki dla swoich pupili. Podstawowy podział psich smakołyków opiera się przede wszystkim na wieku zwierzaka. Jest to spowodowane tym, że psy w różnym wieku potrzebują różnych witamin i minerałów. Szczeniaki potrzebują przede wszystkim dużo wapnia, witaminy A oraz witaminy D. Dlatego smakołyki dla szczeniaków są bogate właśnie w te składniki.

Za pomocą takich smakołyków psiaki mogą być tresowane. Za każdą dobrze wykonaną sztuczkę pies powinien być nagradzany smakołykiem. Dzięki temu szybciej zapamięta co ma robić na daną komendę i będzie wiedział, że z dobrze wykonanym zadaniem wiąże się pyszny kąsek. Właściciel będzie zadowolony również z porodu tego, że smakołyki są bogate w cenne dla szczeniaka wartości.

pies
Źródło zdjęcia: Pixabay.com

Oprócz potrzebnych witamin i minerałów, smakołyki pomagają utrzymać w dobrym stanie zęby psów. Psy uwielbiają gryźć wędzone kości lub inne przysmaki, a często takie kąski pomagają zadbać o zdrowie dziąseł i zębów psów.

Dostępne są na rynku również przysmaki, które pomagają zlikwidować nieprzyjemny oddech z psiego pyska. Oczywiście są one wyprodukowane w taki sposób, że psów nie trzeba zmuszać do ich spożywania. Same z chęcią sięgną po te smakowite kąski.

Chcąc kupić jakiś smakołyk naprawdę warto nabyć taki, który ma jakieś właściwości lecznicze czy zdrowotne. Duża popularnością cieszą się produkty, które wzmacniają sierść psiaka i sprawiają, że jest ona bardziej puszysta i lśniąca.

Oczywiście dla psów z wrażliwymi żołądkami również znajdzie się cos dobrego. Producenci nie zapomnieli o nadwrażliwcach i dla nich przygotowywane sa specjalne smakołyki bez składników, które mogłyby podrażnić ich żołądki.

Jeśli ma się psa seniora, to również warto pomyśleć o czymś odpowiednim dla niego. Może taki starszy pies nie wykonuje już imponujących sztuczek, ale na pewno ucieszy się, gdy dostanie czasem cos dobrego. Smakołyki dla seniorów sa bogate w wapń i ubogie w fosfor, który może szkodzić starszym psom.

Na rynku dostępne sa pyszne ciasteczka, które wspomagają pracę stawów. Zawierają one ekstrakt z muszli. Szczególnie poleca się je psom, które z natury mogą mieć problemy ze stawami, tak jak np., owczarki niemieckie.

pies
Źródło zdjęcia: Pixabay.com

Różnorodność smaków

Oczywiście oprócz szerokiej gamy właściwości zdrowotnych, psie smakołyki ferują jeszcze szerszy wachlarz smaków. Psie kąski sa produkowane z wszelkiego rodzaju mięsa zaczynając od drobiu – kurczaków, kaczek, indyka , po wieprzowinę, wołowinę i ryby. Podobnie jest z kształtami smakołyków. Przybierają one formę ciasteczek, oczywiście w wielu różnych kształtach. Niektóre wyglądają jak kanapki, inne mają postać mięsnych pasków lub kwadratowych chrupek. Z tradycyjnych smakołyków popularnością cieszą się wędzone świńskie kości oraz świńskie uszy z fosforem labo wapniem.

Zabawka do smakołyka

            Jeśli chcemy zmusić psa do wysiłku umysłowego, to wraz ze smakołykiem można kupić zabawkę, dzięki której pies będzie musiał trochę pogłówkować, by wydostać swój przysmak z zabawki. Zabawka ma kształt piłki. Zazwyczaj takie piłki są gumowe i mają wycięty jeden otwór, przez który należy wsypać smakołyki do środka. Jeśli psiak poczuje z piłki zapach swojego ulubionego smakołyku to będzie próbował go wydostać turlając piłeczkę. Smakołyki do takiej piłki powinny mieć kształt małych chrupek, tak by mogły wypaść z zabawki, gdy pies będzie ja turlał.